Jak  volat volat  155

Vytočte číslo 155 pokud nemáte signál mělo by číslo fungovat automaticky si mobilní telefon vyhledá dostupnou síť, můžete i vyjmout z mobilního telefonu  simkartu.

Při volání na tísňovou linku vždy uvádějte následující údaje.

-přesné místo a adresu události

-co se stalo(doprvaní nehoda ,úraz,atd…)

-informace o postižených

-počet postižených

-přibližný věk postižených

-jméno a věk pokud je vám známo

Pamatujte, že

- číslo 155 lze volat bezplatně ze všech telefoních přístrojů
- pokud nejste schopni se soustředit, nechte se vést operátorkou a odpovídejte na její dotazy
- telefoní přístroj si pokud možno ponechejte u sebe pro případ, že se s Vámi operátorka, nebo výjezdová skupina bude chtít spojit
- kvalitní první pomoc můžete poskytnout i vy, pokud si necháte poradit operátorkou,které Vás povede odbornými instrukcemi.

Poslechněte si vzorové ukázky volání na operační středisko ZZS

Příklad volání obtížně komunikující osoby. Nepřesné informace o místě událsoti prodloužily příjem tísňové zprávy.
soubor ke stažení: KPR (735 kB)

Dvě hlášení na operační středisko, příjem výzvy k dopravní nehodě a úrazu cyklisty. V obou případech je volající orientován, na dotazy dispečerky odpovídá výstižně.
soubor ke stažení: cyklista (355 kB)
soubor ke stažení: nehoda (431 kB)

Čerpáno z webu zzs Zlínského kraje